Rent & Fint MR AB

Städfirmor i Halmstad

Profilen är sammanställd ur offentliga källor, uppdaterad 2026-08-06, och är inte företagets egen sida. Rätta en uppgift

Inga omdömen än

Registrerat hos Bolagsverket Aktiebolag

Företagsfakta

Godkänd för F-skatt

Bolagsform
Aktiebolag
Org.nr
559483-1876
Status enligt SCB
Är verksam
Registrerat
2024-05-20
Näringsgren
Städ- och rengöringsföretag
Område här
Lokalvård
Anställda enligt registret
0 anställda
Omsättningsklass
1⁠–⁠499 tkr
Adress
Andersbergsringen 46, 302 21Visa på karta
Ort
Halmstad
Registrerat säte
Linköping, Östergötlands län

Ekonomisk utveckling

Ur företagets egna årsredovisningar (Bolagsverket, iXBRL).

Omsättning
47 057 kr
Rörelseresultat
16 578 kr
Årets resultat
11 684 kr
Eget kapital
58 792 kr
Balansomslutning
59 214 kr

Ur bokslutet 2025-12-31 · soliditet 99,3 %.

Omsättning Resultat efter finansnettomnkr
0,1002025020240
Nyckeltal per räkenskapsår för Rent & Fint MR AB
RäkenskapsårOmsättningRörelseresultatEfter finansnettoÅrets resultatSoliditetÅrsredovisning
2025bokslut 2025-12-3147 057 kr16 578 kr16 271 kr11 684 kr99,3 %Ladda ner
2024bokslut 2024-12-3134 965 kr28 058 kr28 030 kr22 108 kr94,2 %Ladda ner

Årsredovisningarna är företagets egna, som Bolagsverket lämnat ut — hela dokumentet (iXBRL/xhtml), inte vår sammanställning.

Omdömen

Inga omdömen än — bli först med att berätta hur det gick.

Kundernas snitt

0 omdömen

Bli först med att betygsätta Rent & Fint MR AB

Har du anlitat dem? Ditt omdöme är det enda som säger hur det faktiskt gick.

Låter det som rätt företag?

Beskriv vad du behöver, så förmedlar vi förfrågan till Rent & Fint MR AB, och du binder dig inte till något.

Begär offert →

Om Rent & Fint MR AB

Rent & Fint MR AB erbjuder hemstäd, kontorsstäd och flyttstäd från Linköping.

Företaget i tid

Varje punkt bär sin källas datum. Certifikaten står utanför linjen med avsikt: registren anger gällande status, inte när den uppstod.

  1. 20 maj 2024

    Registrerat hos Bolagsverket

    Aktiebolag · org.nr 559483-1876

  2. 2024–2025

    2 publicerade bokslut

    0202402025

    Omsättningen växte 35 % över perioden. Detaljerna i ekonomisektionen.

  3. 6 aug 2026

    Senast kontrollerad av Städfirmakollen

    Register, bokslut och omdömen hämtas om löpande. Datumet gäller hela sidan.

Halmstad

Halmstad i siffror

Invånare
106 315
Nystartade företag
10,7 per 1 000 inv.
Småhuspris
30 024 kr/kvm
Arbetslöshet
6,2 %
Elbilar
34,1 per 1 000 inv.

Kolada, 2024–2025

Vill du ha offert från Rent & Fint MR AB?

Beskriv vad du behöver, så förmedlar vi förfrågan.

Uppgifter: e-post från SCB:s företagsregister; adress från Hitta.se.

Källor: SCB, egen bearbetning · Uppgifterna hämtade 2026-08-06

Visa kontaktuppgifter

Snabbaste vägen är vårt formulär — vi skickar din förfrågan vidare. Men här är uppgifterna, om du hellre kontaktar företaget direkt.

Andersbergsringen 46, 302 21 Halmstad

E-post:nehebka

Eller begär offert från Rent & Fint MR AB via oss →

Är det här ditt företag? Ta över profilen eller rätta en uppgift · Om dina uppgifter